inkubatory - sprzedaż

  .: Inkubatory.net strona główna

  Urządzenia lęgowe:
  .: Inkubatory do jaj
  .: Inkubator
  .: Inkubacja jaj
  .: Sztuczne lęgi
  .: Inkubatory hobbystyczne
  .: Inkubatory profesjonalne
  .: Inkubatory przemysłowe
  .: Wylęgarnie
  .: Odchowalniki
  .: Klujniki

  Testy i przykłady:
  .: Aparaty lęgowe
  .: Literatura

  Porady:
  .: Odchów piskląt
  .: Dezynfekcja jaj
  .: Częste problemy
  .: Odchowalnia
  .: Prześwietlanie jaj

  Budowa:
  .: Budowa Inkubatora
  .: Klujnik
  .: Wychowalnia
  

  Informacje:
  .: Kontakt
  .: Mapa strony
  .: Autorzy

   Inkubatory do jaj ptaków


Inkubatory są to urządzenia, które utrzymują specyficzne warunki klimatyczno środowiskowe zapewniając w ten sposób możliwość rozwoju zarodka w jaju i w konsekwencji możliwość wyklucia się pisklęta. W zależności od złożoności i zaawansowania inkubatora pozwalają realizować kontrolę nad wieloma parametrami. Kontrolery urządzenia lęgowego - inkubatora w różnym stopniu sprawują kontrolę nad temperaturą, wilgotnością, rotacją - obracaniem jaj, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa dla jaj. przykład inkubatora dla bażantów
     Inkubatory są to urządzenia, które utrzymują specyficzne warunki klimatyczno środowiskowe zapewniając w ten sposób możliwość rozwoju zarodka w jaju i w konsekwencji możliwość wyklucia się pisklęta. W zależności od złożoności i zaawansowania inkubatora pozwalają realizować kontrolę nad wieloma parametrami. Kontrolery urządzenia lęgowego - inkubatora w różnym stopniu sprawują kontrolę nad temperaturą, wilgotnością, rotacją - obracaniem jaj, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa dla jaj.

     Inkubatory mogą być sklasyfikowane jako inkubatory bez wymuszonego obiegu powietrza oraz inkubatory nowej generacji - automaty lęgowe zaprojektowane do utrzymywania bardzo stabilnych warunków w komorze lęgowej oraz do naśladownia naturalnych procesów podczas wysiadywania jaj przez naturalne nasiadki.
Inkubatory bez obiegu powietrza
Inkubatory tego typu są najbardziej podstawową formą inkubatorów lęgowych. Podstawowe jego elementy to:
 • element grzewczy
 • termostat lub kontroler temperatury do kontroli temperatury
 • Komora lęgowa zwana zasobnikiem jaj
 • termometr do pomiaru temperatury powietrza
 • zasobnik na wodę do wpływania na wilgotność w komorze lęgowej
 • Niektóre urządzenia mogą mieć wilgotnościomierz do pomiaru wilgotności
 • Niektóre aparaty lęgowe mogą mieć mechanizm automatycznego obracania jaj
Powietrza wewnątrz inkubatora nie jest nieruchome, cały czas rotuje na zasadzie konwekcji - ciepłe powietrze przesuwa się ku górze, zimne w naturalny sposób przemieszcza się ku dołowi inkubatora. Powietrze jest podgrzewana przez grzałkę i rozszerza się stając się lżejsze i wznosi do góry inkubatora.
Inkubatory bez obiegu powietrza

  Inkubatory tego typu są najbardziej podstawową formą inkubatorów lęgowych.
  Podstawowe jego elementy to:

 • element grzewczy
 • termostat lub kontroler temperatury do kontroli temperatury
 • Komora lęgowa zwana zasobnikiem jaj
 • termometr do pomiaru temperatury powietrza
 • zasobnik na wodę do wpływania na wilgotność w komorze lęgowej
 • Niektóre urządzenia mogą mieć wilgotnościomierz do pomiaru wilgotności
 • Aparaty lęgowe mogą mieć mechanizm automatycznego obracania jaj


 • Powietrza wewnątrz inkubatora nie jest nieruchome, cały czas rotuje na zasadzie konwekcji - ciepłe powietrze przesuwa się ku górze, zimne w naturalny sposób przemieszcza się ku dołowi inkubatora. Powietrze jest podgrzewana przez grzałkę i rozszerza się stając się lżejsze i wznosi do góry inkubatora.
     Wymuszony obieg powietrza w inkubatorach został zastosowany w celu przezwyciężenia problemów gradientu temperatury w całej komorze lęgowej inkubatora. Wymuszony obieg powietrza zapewnia wentylator, który zapewnia jednolitą temperaturę w całym inkubatorze. Temperatura powietrza otaczającego jaj jest więc stała, wpływa to bardzo korzystnie na sam proces wylęgu jak i regulację parametrów takich jak np. temperatura w komorze lęgowej .

     Jaja nakładane do inkubatora mogą być różnej wielkości i ułożone mogą być na różnych poziomach co znacznie utrudnia przepływ powietrza jak i wpływa niekorzystnie na stałość parametrów w całej komorze lęgowej.

(C) Inkubatory.net