inkubatory - sprzedaż

  .: Inkubatory.net strona główna

  Urządzenia lęgowe:
  .: Inkubatory do jaj
  .: Inkubator
  .: Inkubacja jaj
  .: Sztuczne lęgi
  .: Inkubatory hobbystyczne
  .: Inkubatory profesjonalne
  .: Inkubatory przemysłowe
  .: Wylęgarnie
  .: Odchowalniki
  .: Klujniki

  Testy i przykłady:
  .: Aparaty lęgowe
  .: Literatura

  Porady:
  .: Odchów piskląt
  .: Dezynfekcja jaj
  .: Częste problemy
  .: Odchowalnia
  .: Prześwietlanie jaj

  Budowa:
  .: Budowa Inkubatora
  .: Klujnik
  .: Wychowalnia

  Informacje:
  
  .: Kontakt
  .: Mapa strony
  .: Autorzy

   Inkubtory hobbystyczne


jaja kuropatwy pospolitej      Hobbystyczna hodowla ptaków jest w ostatnimi czasy coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób wolny czas poświęca na hodowlę różnego rodzaju ptaków. Najczęściej wybierane przez hodowców są ptaki ozdobne i drobny drób egzotyczny: bażanty, pawie, przepiórki kuropatwy i kury ozdobne, bardzie zaawansowani hobbyści wybierają sokoły, ptaki drapieżne i trudne w utrzymaniu ptaki egzotyczne takie jak na przykład tragopany. Większość ptaków utraciło w niewoli instynkt macierzyński i nie są w stanie w warunkach hodowlanych utrzymać miotów i dopilnować lęgów. Konieczne jest więc posiadanie inkubatora, który zapewni utrzymanie lęgów i wyinkubowanie zdrowych i witalnych piskląt.

     Zaletą wylęgarek hobbystycznych są małe rozmiary, mała pojemność i co za tym idzie mały pobór energii. Nie należy jednak traktować małych inkubatorów hobbystycznych jako zabawki. Często wartość inkubowanych jaj znacznie przewyższa wartość samego inkubatora, należy więc tak dobrać urządzenie lęgowe by jego parametry i jakość nie stanowiły przeszkody w dobrej hodowli i wylęgu jaj.

     Przykładowo hobbystyczny hodowca pawi, w jednym rzucie nie zgromadzi większej ilości jaj ni 15 sztuk, tak więc nie ma potrzeby zakupu inkubatora dla pawi o pojemności np. 70 jaj. Z pewnością wystarczy urządzenie lęgowe o pojemności 20-30 jaj. Ważne jest jednak to by dysponowało odpowiedniej jakości grzałką i termoregulatorem oraz automatycznym obracaniem jaj.

(C) Inkubatory.net