inkubatory - sprzedaż

  .: Inkubatory.net strona główna

  Urządzenia lęgowe:
  .: Inkubatory do jaj
  .: Inkubator
     - dla gołębi
     - dla przepiórek
     - dla bażantów
     - dla kur i kurcz?t
     - dla pawi i indyków
     - dla strusi
     - dla gęsi i kaczek
     - Inkubatory domowe - test
  .: Inkubacja jaj
  .: Sztuczne lęgi
  .: Inkubatory hobbystyczne
  .: Inkubatory profesjonalne
  .: Inkubatory przemysłowe
  .: Wylęgarnie
  .: Odchowalniki
  .: Klujniki

  Testy i przykłady:
  .: Aparaty lęgowe
  .: Literatura

  Porady:
  .: Odchów piskl?t
  .: Dezynfekcja jaj
  .: Częste problemy
  .: Odchowalnia
  .: Prześwietlanie jaj

  Budowa:
  .: Budowa Inkubatora
  .: Klujnik
  .: Wychowalnia

  Informacje:
  
  
  .: Kontakt
  .: Mapa strony
  .: Autorzy

   Domowa hodowla piskląt - inkubacja dla każdegoWsad z jaj przepiórczych     W dzisiejszych czasach, gdzie chemicznie modyfikowana żywność stała się powszechna, ekologiczne gospodarstwa zyskują na popularności. Każdy z nas chciałby mieć pewność, że produkty z którymi ma kontakt są zdrowe. Dlatego coraz większa ilość ludzi inwestuje w urządzenia, dzięki którym będzie miała wpływ na to co spożywa. Na rynku można znaleźć wiele urządzeń oferujących szeroką gamę zastosowań. Jednym z takich produktów są inkubatory do użytku domowego.

Poniższy tekst zawiera opisy dwóch aparatów lęgowych, które idealnie pasują do hodowli w domowych warunkach.

Na dobry początek - krótka charakterystyka

Pierwszym przedstawianym przez nas godnym polecenia inkubatorem jest PULSOR 70. Dostępny on jest w dwóch wariantach: z
Inkubator domowy Pulsor 70
wyświetlaczem cyfrowym oraz bez wyświetlacza. W pierwszej opcji mamy możliwość obserwowania temperatury i poziomu wilgotności procesu inkubacji. Nie mamy jednak wpływu na zmianę tych parametrów. W drugim przypadku kontrola temperatury następuje poprzez umieszczenie wewnątrz urządzenia termometru analogowego. W obu modelach temperatura inkubacji została zaprogramowana fabrycznie na 38o C. Na poziom wilgotności wpływamy poprzez dozowanie odpowiedniej ilości wody do zbiorniczków, znajdujących się w podstawie inkubatora. Dodatkowo oba modele można wyposażyć w pół-automatyczną tacę do obracania jaj. Więcej o prezentowanym inkubatorze do jaj na stronie www. Taca posiada specjalnie wyprofilowane otwory, mieszczące jaja różnego gatunku ptaków.

Kolejnym rekomendowanym przez nas aparatem lęgowym jest iBator Home 60, (więcej o inkubatorze iBator na stronie producenta).
Inkubator domowy iBator Home 60
Urządzenie, podobnie jak inkubator powyżej, posiada fabrycznie zaprogramowaną temperaturę działania ustawioną na poziomie 38o C. Możliwa jest również rozbudowa modelu o pół-automatyczną tacę do obrotu jaj. Pomimo tego, że urządzenie przeznaczone jest do użytków domowych, aparat jest pojemny. Dodatkowo możemy go rozszerzyć o specjalny moduł, zwiększający dwukrotnie liczbę inkubowanych jaj. Poziom wilgotności kontrolowany jest podobnie jak w PULSORZE 70.

Porównanie

Budowa

PULSOR 70 wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Pokrywa aparatu jest transparentna, dzięki czemu możemy obserwować przebieg inkubacji. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, co pozwala na bezproblemowe przechowywanie.

iBator Home 60 zbudowany został z wysokiej jakości termoizolacyjnego tworzywa sztucznego. Występuje w dwóch wariantach: z jednolitą pokrywą lub transparentną czaszą. Aparat ten również posiada niewielkie gabaryty.

System wentylacyjno-grzewczy
Systemy wentylacyjne

Oba inkubatory wyposażone są w efektywny system wentylacji, dzięki czemu zachodzi właściwa cyrkulacja powietrza. W pokrywach urządzeń znajdują się grzałka oraz wiatrak, odpowiedzialne za równomierne rozprowadzanie ciepła. Stały przepływ powietrza umożliwiają otwory znajdujące się w podstawach obu urządzeń.

Działanie urządzenia

Testowane produkty charakteryzują się cichą i stabilną pracą. Ich obsługa nie jest skomplikowana. Urządzenia cechują się niskim poborem mocy. Szczegółowe informacje zawarto w tabeli poniżej.

Tace do obrotu jaj
Pół-automatyczna taca do aparatów PULSOR

W obu przypadkach tace zapewniają jajom stabilność i zabezpieczają je przed uszkodzeniami. Taca przeznaczona dla modelu PULSOR 70 pomieści 51 jaj kurzych, natomiast ta dla inkubatorów typu iBator 60 - 41 sztuk. Tace pozwalają na pół-automatyczne obracanie jaj.
Inkubator domowy iBator Home 60
Dodatkowo taca do aparatu iBator 60 posiada wymienne przystawki, pozwalające inkubować jaja mniejszych rozmiarów (m.in. przepiórczych).
Paramatery Pulsor 70 iBator Home 60
Cena inkubatora Wersja podstawowa - ok. 400 zł Wersja z wyświetlaczem - około 480 zł Około 340 zł
Cena tacy 42 zł 73 zł
Moc Maks. 100W, średnia 40W ok. 40W
Materiał Wysokiej jakości tworzywo sztuczne Wysokiej jakości tworzywo sztuczne
Obudowa Transparentna pokrywa Transparentna/jednolita pokrywa
Rozmiar [dł. x wys. x szer.] 28,5 x 35,5 x 47,5cm 46 x 27 x 46 cm
Pojemność bez tacy 70 jaj kurzych 60 jaj kurzych
Pojemność z tacą 51 jaj kurzych 41 jaj kurzych
Specyfikacja tacy Specjalnie wyprofilowane otwory, mieszczące jaja różnych rozmiarów. Dwa rodzaje przystawek - do jaj rozmiarów kurzych i przepiórczych.
Obracanie jaj Pół-automatyczne Pół-automatyczne
Kontrola temperatury Fabrycznie zaprogramowana temperatura 38o C. Wyświetlacz cyfrowy. Fabrycznie zaprogramowana temperatura 38o C.
Kontrola wilgotności Manualna - konwekcyjna Manualna - konwekcyjna
System wentylacyjno-grzewczy Wiatrak + grzałka Wiatrak + grzałka
Podzespoły do inkubatorów Higrometr analogowy, termometr elektroniczny, prześwietlarka do jaj Higrometr analogowy, termometr elektroniczny, prześwietlarka do jaj

Podsumowanie

Uniwersalność urządzenia pozwala na inkubację jaj różnych gatunków ptaków. Szeroki wachlarz funkcji i korzyści jaki przynosi nam zakup tych urządzeń, nie jest wprost proporcjonalny do ceny, która nie należy do wygórowanych. Niski koszt sprawia, że każdy może sobie pozwolić na nabycie jednego z wyżej przedstawionych urządzeń. Wybór zależny jest od indywidualnych potrzeb hodowcy, gdyż skuteczność oraz jakość obu produktów stoi na wysokim poziomie.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi prezentacjami obu urządzeń:


Za wypożyczenie aparatów i zdjęć inkubatorów dziękujemy firmie Infermo.

(C) Inkubatory.net